Olimpos Zeytin Hep Açık
Olimpos Zeytin Hep Açık

2018 Yaz sezonu bitmiş olabilir ama bu Olimpos’ta sezonun bittiğini göstermez çünkü Olimpos her mevsim farkı güzeldir ve Olimpos Zeytin bu sebeple hiç kapanmaz, siz misafirlerini yaz kış ağırlar. Olimpos yaz aylarında deniz sevenlerin gözdesidir, sonbaharda ise doğa severlerin en sevdiği zamanlar olarak akıma uğrar. Özellikle sükuneti seven misafirlerimizin tercihi kış öncesi pastırma sıcaklarının yaşandığı ekim – kasım aylarıdır. Bu aylarda gündür deniz sıcaklığı henüz düşmediği denize girilebilir ve daha güzeli sıcak sizi boğmaz, bunaltmaz. Yürüyüş sevenler için ise en mükemmel zamanlardır, Likya Yolu bu mevsimde terlemeden gezilebilir.

Olimpos genel olarak yaz turizmine yönelik bir tatil yöresi olarak bilinir ama bu doğru değildir. Aslında  yılın her mevsiminde ziyaretçilerine farklı güzellikler sunan nadir bölgelerden birisidir. Yaz aylarında birçok aktivite söz konusudur. Deniz, kum, güneş, tekne turları, geziler vs. Mevsimler kışa dönünce ise trekking, doğa ve tarih gezileri gibi aktiviteler yapılabilir. Olimpos kış aylarında özellikle şehrin gürültü ve stresinden uzaklaşmak isteyenler için kaçış noktası pozisyonundadır. Çam ağaçları ile süslenmiş dağların çevreledi vadi içerisinde, ağaç evlerde huzurlu zamanlar geçirebilirsiniz. Akşamları soba çevresinde sıcacık sohbetler sizi bekliyor.

Olimpos Zeytin tüm bu sebeplerden mütevvellit kış aylarında da ziyaretçilerine hizmet sunmaya devam ediyor. Üstelik fiyatlarda yaz aylarına göre çok daha uygun. Kaçmak , kafa dinlemek istiyorsanız Olimpos sizin için en doğru tercih olacaktır.

 

 
 
 
Tıkla Ara!
Whatsapp Destek!